Laminati veljajo za največjo konkurenco parketu, saj so odpornejši na obrabo, mogoče jih je preprosteje položiti in na koncu so tudi cenejši. Prednost laminata je, da ga lahko položimo na obstoječo talno oblogo in pod laminat damo debelo penasto folijo (2-3 mm), ki deluje kot dober zvočni in toplotni izolator. Bodimo pozorni na klasifikacije laminata (na primer: razred laminat 31 - primeren za vse stanovanjske površine in manjše obremenitve v javnih prostorih), termično prevodnost laminata, antistatičnost, ne-vsebovanost formaldehidov, slabšo gorljivost Cfl-s1.
Laminat odlikuje enostaven sistem vgradnje.
Oglejte si sistem suhomontažne vgradnje laminatov Quick Step in si ustvarite svojo notranjost.
Laminatna tla QuickStep v sozvočju z naravo ustvarjajo in dajejo občutek udobja. To je uspeh dolgoletnih raziskav Unilinovih strokovnjakov. Oplemenitev zgornjega sloja z avtentično "Authentic" in laminati s tako imenovano živo zgornjo strukturo "Living surface" zbujajo življenje v lesnem vzorcu. To lahko vidite in hkrati občutite.
Laminat z V utorom (dva pobrana robova) imenovan Perspective daje prostoru dodatno dimenzijo klasičnega parketa. Laminat perspektive 4 pa ta efekt še poudari. Če se boste odločili za laminat deske, za laminat ribjo kost, ploščice ali klasičen laminat, vam QuickStep laminatna tla ponujajo resnično sozvočje z naravo.
Sestava laminatnih tal Zakaj boste oboževali svoja laminatna tla Quick-Step? Kako položiti laminatna tla?
Laminat - Do 10-krat večja odpornost proti praskam
Nova generacija laminatnih tal - naravna in vodoodporna
Laminat Quick-Step je čudovita in trpežna talna obloga, primerna za večino stanovanjskih prostorov. Ljudje se odločajo za Quick-Step ker je prilagodljiv, trajen, enostaven za vzdrževanje ter enostaven za polaganje.
Zaradi izjemno močnega središča in patentiranega vrhnjega sloja "Scratch guard" je laminat Quick-Step izjemno trpežen. Nudi najmanj 20-letno garancijo in lahko se spopade s praskami, padajočimi predmeti, petkami, igranjem otrok ter celo izuševanju. Sodobna laminatna tla so tako trpežna, da jih v zadnjem času vse pogosteje nameščajo na javnih mestih (trgovine, letališča itd..). Poleg tega se vam ni treba bati razlitja vode ali drugih pijač, vsekakor je priporočljivo, da čimprej obrišite tako, da tekočina ne bo imela časa prodreti v deske.
5 razlogov, zakaj ljudje izberejo laminat Quick-Step najdete tukaj.
Kako in kje ga kupiti izveste tukaj.
Zakaj boste preprosto imeli radi nepremočljiva laminatna tla Quick-Step? Preverite tukaj.
Laminat je talna obloga narejena iz ostankov lesa, kjer so dodane umetne mase. Ni ga potrebno brusiti, ne lakirati, vzdrževanje in polaganje je zelo enostavno.
Polaganje laminata je izjemno enostavno, saj plošče preprosto kliknejo skupaj. Pred polaganjem je priporočljivo, da pod laminat položite zaščitno folijo proti vlagi, ki bo preprečila vdor vlage in podaljšala življenjsko dobo vašega laminata. Poleg tega je priporočljivo tudi polaganje penastega sloja pod laminat, ki bo zmanjšal hrup in izboljšal toplotno izolacijo vašega prostora.
Če iščete enostavno in trajno rešitev za oblaganje vaših tal, potem je laminat zagotovo prava izbira. Ne samo, da je enostaven za polaganje, ampak je tudi okolju prijazen, trajen in zelo enostaven za vzdrževanje. Z laminatom boste lahko ustvarili naraven videz lesa v vašem prostoru, brez da bi se morali ukvarjati s posebnim vzdrževanjem ali visokimi stroški.
Pogosto je odločitev stvar okusa, ampak tudi namen ima pri izbiri pomembno vlogo. Obe talni oblogi imata svoje značilne prednosti in slabosti, zato je potrebno pred dokončno odločitvijo pretehtati ključne lastnosti in značilnosti.
- Enostaven za polaganje in odstranjevanje;
- je močnejši in čvrstejši od vinila;
- je narejen iz okolju prijaznih materialov.
- Občutljiv na vlago in ni primeren za kopalnice;
- potrebna je dodatna zvočna izolacija, saj pri hoji »doni«;
- je gnezdo za bakterije.
- je toplejši kot laminat;
- primeren tudi za vlažne prostore (tudi kopalnice);
- enostaven je za čiščenje;
- mehak za hojo;
- nudi dobro zvočno izolacijo;
- je primeren za alergike.
- Lepljene vinilne talne obloge je težje odstraniti,
- Občutljivost na temperaturne razlike in neposredno izpostavljenost soncu (raztezanje vinila).
Vsaka laminatna tla zahtevajo posebno nego in vzdrževanje. Odločitev za laminat je vsekakor pravilna, saj se ta preprosto vzdržuje, je dolgo uporaben in ima higienski zgornji sloj.
Priporočljivo je, da temperatura v prostoru, kjer imate laminatna tla, ostane med 18 in 25 stopinjami Celzija, relativna zračna vlaga pa med 40 in 70 odstotki. Pri visoki zračni vlagi lahko leseni materiali, vključno s tlemi začnejo nabrekati, medtem. ko se lahko pri nizki vlažnosti in hkrati visokih temperaturah krčijo. Zato se v času kurilne sezone priporoča uporaba vlažilcev zraka, da se ohrani ustrezna vlažnost zraka v prostoru. Bodite pozorni tudi na klimatske naprave in talno gretje ter poskrbite, da ne bodo povzročale prevelikega izsuševanja zraka.
Laminat ostane čist, če v prostor preprosto preprečite vnos umazanije. Pred vhod položite velik čistilni predpražnik, še bolje je, če imate dva, da ju lahko redno menjavate in čistite. Unilin ponuja poseben čistilni vgradni predpražnik, ki odstranjuje grobe delce (kamenčke, pesek, vlago) in preprečuje vnos umazanije v stanovanje saj kamenčki poškodujejo prav vsaka tla in pustijo na laminatu grde praske.
Vaša laminatna tla pa bodo še dolgo lepa, če boste noge stolov, miz in omar zaščitili s posebnimi čepki iz filca. V pisarnah poskrbite, da bodo na stolih mehka kolesa.
Vsak dan laminat posesajte, enkrat na teden pa ga obrišite z vlažno krpo, ki ste jo dobro oželi v čisti vodi in ji dodali čistilo za laminate dr. Schutz CC (upoštevajte navodila proizvajalca). Unilin ponuja nov pribor za čiščenje, ki obsega držalo za krpo, zamenljivo krpo iz mikrovlaken, ki jo je mogoče tudi prati pri 60 stopinjah, in posebno čistilo Quick-Step.
Na laminatnih tleh nikoli ne uporabljajte polirnih sredstev ali sredstev za voskanje. Tla bodo namreč lisasta in na njih se bodo poznale sledi. Če uporabljate parni sesalnik, je treba poudariti, da para vpliva na kakovost laminata.
Polaganja je povsem preprosto. Quick-Step sistem oz. tako imenovan klik sistem nam omogoča, da jih zataknemo eno v drugo .Pod njega priporočamo položiti zaščitno folijo proti vlagi in različne pene, ki znižajo njegovo glasnost in so dober toplotni izolator.
Laminati so danes že vsi dovolj dobri. Najbolje je položiti tiste, ki so v razredu 31.
Pogosto je odločitev stvar okusa, ampak tudi namen ima pri izbiri pomembno vlogo. Obe talni oblogi imata svoje značilne prednosti in slabosti, zato je potrebno pred dokončno odločitvijo pretehtati ključne lastnosti in značilnosti.